E14 X555-54 висока температура отпор Шпорет светилки Носител - Кина Haimen Xinrong Електричен

E14 X555-54 висока температура отпор Шпорет светилки Носител

Краток опис:

Haimen xinrong електрични ко., Ltd е специјализирана за производство на различни видови на печка носителот светилка, која се користи за печка на гас, електрична печка, чиста пареа печка, пареа печка и така натаму. Сликата го прикажува нашиот најнов производ: печка носителот светилка E14 од серијата X555-54 која е поделена во три вида: X555-54H, X555-54V и X555-54X.They имаат карактеристиките на висока температура отпор. Нашата фабрика има положено ISO: 9001: 2000 за квалитет систем за сертификација, производот има CE, ROHS и остана ...


 • Начин на плаќање: D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  нашите предности

  Тагови производ

  Haimen xinrong електрични ко., Ltd е специјализирана за производство на различни видови на печка носителот светилка, која се користи за печка на гас, електрична печка, чиста пареа печка, пареа печка и така натаму. Сликата го прикажува нашиот најнов производ: печка носителот светилка E14 од серијата X555-54 која е поделена во три вида: X555-54H, X555-54V и X555-54X.They имаат карактеристиките на висока температура отпор. Нашата фабрика има положено ISO: 9001: 2000 за квалитет систем за сертификација, производот има CE, ROHS сертификација и други, ние искрено со нетрпение очекуваме да се домашни и странски трговци да се распрашува, да се преземат ОЕМ и ODM наредби. Во исто време, ние имаме 20 години печка искуство во индустријата, така што можеме да имаат длабоко разбирање на индустриски производи, ефикасноста на развој на производот.

  Параметри на производот

   А1 (1)

  Модел број

  X555-54H

  инсталација

  faceplate стегање

  Тип на сијалица

  E14 220-240V 15 / 24W Сијалица на рерната

  стаклениот капак

  Сода вар стакло

  терминал

  250 Машки Терминал 90 ℃

  светилка база

  керамика Носител светилка

  максималната температура

  300 ℃

  одобрени

  А1 (2) 

  Габаритни димензии (㎜)

  А1 (3)

  А1 (4) 

  А1 (11)

  А1 (6)

   

   

  А1 (7) 

  Модел број

  X555-54V

  инсталација

  faceplate стегање

  Тип на сијалица

  E14 220-240V 15 / 24W Сијалица на рерната

  стаклениот капак

  Сода вар стакло

  терминал

  250 Машки Терминал 180 ℃

  светилка база

  керамика Носител светилка

  максималната температура

  300 ℃

  одобрени

   А1 (2)

  Габаритни димензии (㎜)

   

  А1 (9)

  А1 (10)

  А1 (11)

  А1 (12) 

   

   А1 (13)

  Модел број

  X555-54X

  инсталација

  faceplate стегање

  Тип на сијалица

  E14 220-240V 15 / 24W Сијалица на рерната

  стаклениот капак

  Сода вар стакло

  терминал

  250 Машки Терминал 45 ℃

  светилка база

  керамика Носител светилка

  максималната температура

  300 ℃

  одобрени

  А1 (2) 

  Габаритни димензии (㎜)

   А1 (14)

  А1 (15)

  А1 (16)

  А1 (17)


  Добредојдовте да се купи на големо или на високо квалитетни и издржливи Купи носителот E14 светилка направени во Кина од нашата фабрика. Xinrong Електрични е еден од водечките како производители и добавувачи во Кина. И кориснички услуги и бесплатен примерок се исто така достапни.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. делови се собраа и произведени од страна на компанијата, па затоа е најдобро да се контролираат трошоците и квалитетот;

  2. Комплетен систем компанија, совршен индустриски процес;

  3. Ние сме искусни и да се обезбеди производи за многу компании;

  4. Пополнете сертификат за да се обезбеди квалитетот на производот;

  5. Совршен по услуга - продажба на задоволството на клиентите.

   

  Профил на компанијата

  Haimen Xinrong Електрични копродукции, Ltd основана во 1999 година, професионален производител специјализирана за истражување, развој и производство на рерната носителот светилка.

  Ние нудиме различни видови на печка носителот светилка, нашата печка држачот на сијалицата обично се користи за печка на гас, чиста пареа печка, пареа печка, печка нежните.

  900

   

  процесот на производство

  流程图

   

  Добредојдовте да се купи на големо или на високо квалитетни и издржливи купи печка носителот светилка направени во Кина од нашата фабрика. Xinrong Електрични е еден од водечките како производители и добавувачи во Кина. И кориснички услуги и бесплатен примерок се исто така достапни.